Aktuality

DIVADLO ARÉNA EXKLUZIVNĚ V PRAZE

Slovenský institut a Divadlo Hybernia uvádějí ve dnech od 11. do 15. října v rámci měsíce česko-slovenské vzájemnosti týden slovenského divadla. Během celého týdne můžete vidět představení: Jakub Nvota: JÁNOŠÍK – Příběh vraha?, Rastislav Ballek: TISO, Viliam Klimáček: HOLOKAUST, Viliam Klimáček: #dubček a Bible – čte Juraj Kukura.

Exkluzivním hostem bude bratislavské Divadlo Aréna s pěti výjimečnými inscenacemi, které přináleží k osobitému Občanskému cyklu. Ten je zaměřený na historická témata a společensky angažované výpovědi, přičemž inscenátoři uplatňují kritický a nepřikrášlující pohled a moderní inscenační postupy. Jak řekla ředitelka Slovenského institutu, teatroložka Ľubica Krénová, „Divadlo Aréna pod vedením herce Juraje Kukury jako první na Slovensku přineslo občansky uvědomělý divadelní program se zaměřením se na přehodnocující a objektivizovaný pohled do minulosti – do slovenských, resp. česko-slovenských dějin. Zakrátko se z něho vyprofiloval Občanský cyklus, tudíž cyklus inscenací, který již téměř dvě desetiletí představuje úctyhodnou dramaturgickou osu Divadla Aréna, a který mezičasem do sebe organicky pojal i témata nad rámec národních historií.“ Divadlo se již proslavilo inscenacemi Tiso ve ztvárnění Mariána Labudy st., Dr. Gustáv Husák – vězeň prezidentů, prezident vězňů, anebo Komunizmus. Všechny hry Občanského cyklu vznikly na objednávku divadla. Nyní diváci uvidí inscenace Jánošík – příběh vraha?, Tiso (ve ztvárnění Mariána Labudy ml.), Holokaust, #dubček, nový pohled na osobnost česko-slovenských dějin, aktéra Pražského jara Alexandra Dubčeka, jehož sté výročí narození si letos připomínáme. Přehlídku uzavře jedinečná hudebně-divadelní performance Bible – čte Juraj Kukura (a hraje Slovenský komorní orchestr). Nad událostí převzali záštitu ministr zahraničních věcí ČR Jakub Kulhánek a ministr zahraničních věcí a evropských záležitostí SR Ivan Korčok.

Bližší informace také na: https://slovenskyinstitut.cz

Odkaz k zakoupení vstupenek na jednotlivá představení: VSTUPENKY –DIVADLO ARÉNA EXKLUZIVNĚ V PRAZE

V případě zakoupení abonentky na celý festival zaplatíte zvýhodněnou cenu, vstupenku na pět představení za cenu čtyř: ZAKOUPE­NÍABONENTKY

Galerie

DIVADLO ARÉNA EXKLUZIVNĚ V PRAZE