Program divadla Hybernia

Alenka v kraji zázraků

V Divadle Hybernia se chystá nový rodinný muzikál, tentokrát inspirovaný Alenkou z říše divů

Produkční společnost Pixa-pro představila tvůrce i kompletní obsazení očekáváného rodinného muzikálu nazvaného Alenka v kraji zázraků. Dílo od scénáristů Jana a Aleny Pixových, kteří mají na svém kontě úspěšná představení Sněhová královna nebo Kapka medu pro Verunku, tentokrát zhudebnil slovenský popový král, Vašo Patejdl. Texty k písním napsala Kristýna Pixová. V hlavních rolích se představí Dagmar Patrasová, Jan Čenský, Sabina Laurinová či Martina Pártlová. Režisérské taktovky muzikálu s chystanou premiérou na 22. a 23. září, se ujal oceňovaný mladý tvůrce Matěj Balcar, o scénu a kostýmní provedení se postará Martin Černý, držitel ceny Alfréda Radoka z roku 2011. Kouzla a triky budou nedílnou součástí každého představení, jejich dramaturgie a návrhu se ujal iluzionista Pavel Kožíšek.

Připravovaný muzikál je volně inspirovaný knihami Alenčina dobrodružství v říši divů a Alenka v říši za zrcadlem světově proslulého anglického spisovatele Lewise Carolla. I v tomto příběhu ožijí hlavní postavy zachycené v Carollově geniálním díle, které na rozdíl od jiných nestárne a už po třetí století nepřestává fascinovat malé čtenáře. Alenka se tu opět setká s Kloboučníkem, Zajícem Březňákem, Houseňákem,pře­moudřelým Valibukem i potrhlým bílým a černým rytířem. Vypočítavou, zlou i svůdnou Srdcovou královnu zahraje Sabina Laurinová v alternaci s Martinou Pártlovou. Její protějšek, laskavou Bílou královnu představí Dagmar Patrasová.Role uspěchaného Bílého králíka se ujme Bořek Slezáček a Jan Čenský.Velkou Alenku zahraje dcera Dagmar Patrasové, Anna Julie Slováčková, jako Houseňák vystoupí její bratr, Felix Slováček jr.

„Stejně jako Alenka jsem i já schopná do rána uvěřit šesti nemožnostem,“ říká Sabina Laurinová, představitelka Srdcové královny, a vypočítává: „Že jsem dostala tak hezkou roli, že mám pro ni ušitý tak krásný kostým, že pro něj chystáme tak barvitou a všestranně nápaditou scénu, že se na muzikálu podílím s tak skvělými lidmi, že to zvládneme tak lehce a bez problémů, i tomu, že všechny přípravy ustojíme tak jednoduše a v pohodě. Že se divákům bude představení líbit, tomu nebudu věřit až zítra, tomu věřím už teď. A pokud by byl někdo proti, dám mu setnout hlavu,“ uvedla v narážce na nejoblíbenější hlášku její postavy.

Scénu muzikálu připravuje Martin Černý, který se podílel i na předchozích muzikálech společnosti Pixa-pro. V aktuálně připravovaném představení se však poprvé stane také tvůrcem a návrhářem všech kostýmů. Černý je v současné době jedním z nejvšestran­nějších umělců, v libereckém divadle F. X. Šaldy si zkusil režii a zároveň je i uměleckým šéfem technického provozu Národního divadla. V muzikálu dostane šanci i mladý režisér Matěj Balcar, který je absolventem oboru režie, scenáristika a dramaturgie Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Za film Podoba lásky byl v roce 2013 nominován na cenu Český lev v kategorii Nejlepší studentský film. V roce 2015 pak zabodoval spotem Obědy pro děti, za který dostal zlatou medaili na EFFIE 2015.

Produkční společnost Pixa-pro stojí už za dvěma mimořádně úspěšnými českými rodinnými muzikály. Kapka medu pro Verunku měla premiéru v září 2012, dosud bylo odehráno 130 představení a stále je uváděna v Divadle Hybernia. To platí i o muzikálu Sněhová královna z roku 2014 s celkem 95 představeními. Oba muzikály zhlédlo přes sto čtyřicet tisíc návštěvníků.

Tvůrčí tým:

Hudba: Vašo Patejdl / Scénář: Jan a Alena Pixovi / Texty: Kristýna Pixová

Režie: Matěj Balcar / Choreografie: Petra Parvoničová

Scéna a kostýmy: Martin Černý / Lightdesign: Pavel Dautovský

Produkce: Lenka Pixová / Marketing a PR: Petr Langer

Kompletní herecké obsazení:

Alenka: Anna Julie Slováčková / Brigita Cmuntová

Malá Alenka: Kateřina Průšová / Viktorie Tandlerová / Alžběta Hujerová

Šárka / Šklíba, její kamarádka: Andrea Hauerová / Ivana Korolová

Máma Alenky / Bílá královna: Dagmar Patrasová / Míša Kuklová

Otec Alenky / Bílý králík: Jan Čenský / Bořek Slezáček

Bratr Alenky Jakub / zajíc Březňák: Filip Hořejš / Štěpán Piller

Ferda, kamarád Alenky / Kloboučník: David Gránský / Marek Lambora

Milenka otce / Srdcová královna: Sabina Laurinová / Martina Pártlová

Kamarádka matky / Černá královna: Michaela Nosková / Jana Zenáhlíková

Kamarád Alenky / Bublifuk: Peter Strenáčik / Jan Fanta / Juraj Čiernik

Kamarád Alenky / Bublifík: Richard Pekárek

Bratranec Ota / Houseňák: Felix Slováček jr. / Petr Kutheil

Strejda Pavel / Paželv: Ernesto Čekan / Petr Macháček

Spolužák Vašek / Valibuk: Petr Šudoma / David Bouša

Spolužačka Lída / Lilie: Tereza Neradová / Veronika Boháčová / Kiki Petráková

Matka Lilie: Vlasta Žehrová / Barbora Rajnišová

Liliák, ctitel Lilie: Lukáš Randák / Martin Hubeňák

Bílý rytíř: Miroslav Hrabě / Jan Vlas

Černý rytíř / sprejer: Kohout Aleš

Posel: Víťa Bečvář

Sprejeři: Václav Procházka / Pavel Klimenda

Company: Karolína Fišerová, Petra Vašková, Klára Kočárková, Zdena Pijanová, Veronika Tesařová, Krahulcová Daniela, Eliška Ochmanová, Linda Hloušková

Celý text

Tvůrci

Režie

Matěj Balcar

Hudba

Vašo Patejdl

Texty písní

Kristýna Pixová

Kalendář představení

17. března. 2019

1430

24. března. 2019

1030

24. března. 2019

1430

14. dubna. 2019

1430

21. dubna. 2019

1030

21. dubna. 2019

1430