Program divadla Hybernia

FILM MUSIC TOUR 2018

Film Music Tour? Filmové hity rozezní města v celé zemi!

Brno 22. března 2018 – Unikátní projekt Film Music Tour oživí hudbu filmových trháků od jara do podzimu 2018 v 11 městech ČR. Startujeme 16. 5. 2018 v Mladé Boleslavi! Těšte se na muziku z filmů Star Wars, Jurský park, Harry Potter, E.T., Forrest Gump, Bathory, Lví král. Slavné melodie živě zahraje žesťový orchestr Moravia Brass Band se sólo zpěvem Anny Julie Slováčkové a Milana Peroutky pod taktovkou japonského dirigentního mága Chuheie Iwasakiho.

Na turné ožijí skladby ze známých filmových hitů – ovšem ne známou formou… Film Music Tour nabídne nevšední program z úst populárních zpěváků za mohutného zvuku Moravia Brass Bandu – netypického 30hlavého žesťového orchestru. Jeho jediná ženská členka Kristýna Ratajová říká: “Náš ansámbl vyniká silným zvukem žesťů, konkrétně pak 9 kornetistů, 1 hráče na křídlovku, 5 hornistů, 4 trombonistů, eufonistů, tubistů a hráčů na bicí nástroje. Zvuk orchestru je zcela výjimečný a bude pro naše posluchače premiérou.” Energickou Kristýnu uslyšíte v sekci lesních rohů. Upřesňuje, že složení orchestru je známé v zahraničí, u nás se tato forma představí zcela poprvé. Navíc zkušený japonský dirigent Chuhei Iwasaki strhuje na koncertech dynamickým projevem, jímž divákům doslova bere dech. Autentický hudební prožitek umocní vizualizace na obří LED obrazovce, kde diváci uvidí záběry z filmů i detaily hudebníků.

“Vystoupení Moravia Brass Bandu před nejširším publikem je splněním snu pro celý tým Prokoncertu. Těší nás především to, že českému posluchači představíme orchestr, jenž u nás zatím nemá obdoby,” doplňuje Vít Němeček. Spolu s Kristýnou Ratajovou a Lukášem Daňkem je zakladatelem orchestru a hnacím článkem turné. Atraktivitu Film Music Tour korunuje zpěv populární dvojice Anny Julie Slováčkové a Milana Peroutky. Určitě je znáte z pořadu Tvoje tvář má známý hlas! “Je to pro mne zcela nová zkušenost nabídnout divákům krásné skladby z filmů, které si budou moci poslechnout živě. Těším se především na úžasnou melodii Let it go z filmu Ledové Království. Píseň můžete zhlédnout v jednom z našich videí,” usmívá se sympatická Anička.

Turné se koná v 11 městech ČR a vstupenky jsou již k dostání v síti Ticketportal. Film Music Tour dále sledujte na www.filmmusictour.cz, FB, Instagramu a hlavně Youtube!

Pro více informací, fotografie v tiskové kvalitě či spolupráci kontaktujte manažerku Kristýnu Ratajovou, ratajova@prokon­cert.cz, +420 723 736 602. Kromě dalšího nabízíme také možnost rozhovorů se zpěváky Annou Julií Slováčkovou, Milanem Peroutkou, členy týmu Prokoncert (Kristýnou Ratajovou, Vítem Němečkem, Lukášem Daňkem) nebo dirigentem Chuheiem Iwasakim. Domluvit lze také pořádání soutěže. V případě zájmu o akreditaci neváhejte a kontaktujte nás.

_____________­________________________­________________________­___________

O nás

PROKONCERT

Agentura Prokoncert zastupuje umělce především na poli vážné hudby. Zakladatelé agentury jsou zároveň i zakladateli Moravia Brass Bandu a také portálu Prokoncert.cz, jenž mapuje všechny významné koncerty v ČR, přináší čtenářům zajímavé tipy a články. Prokoncert nyní spojil sílu žesťového orchestru, atraktivních filmových melodií a populárních zpěváků a vzniklo Film Music Tour, jenž se v roce 2018 objeví v 11 městech v ČR.

ANNA JULIE SLOVÁČKOVÁ

Anna Julie Slováčková, absolventka Státní konzervatoře v Praze – obor populární zpěv, hraje již od 4 let na klavír a navštěvovala hodiny zpěvu a herectví. Hlavní roli si zahrála v muzikálech Iago, Sněhová královna, Alenka v kraji zázraků, Kapka medu pro Verunku, dále účinkuje v muzikálech Krysař, Swingujeme, rejdíme, Královna Kapeska či po boku Jiřího Suchého v Divadle Semafor ve hře Skleněné prkno.

Pravidelně vystupuje s BigBandem Felixe Slováčka. Na akcích však zpívala i s orchestrem Karla Vlacha, Golden Big Bandem atd.

Zúčastnila se s úspěchem TV show Tvoje tvář má známý hlas a v divácky oblíbeném pořadu Ordinace v růžové zahradě nyní ztvárňuje sestřičku Radku.

Se svojí kapelou The Primes právě pracuje na svém prvním albu.

MILAN PEROUTKA

Je synem spisovatelky Ivany Peroutkové a bubeníka Milana Peroutky staršího. Od útlého dětství navštěvoval dramatické kroužky a účastnil se různých divadelních přehlídek, byl i členem umělecké skupiny OLDstars. V roce 2012 založil vlastní kapelu Perutě, jejíž první videoklip „Postavím kolem nás zeď“ představil v únoru 2015. Zazářil v televizní show Tvoje tvář má známý hlas a každý týden moderuje živě na hudební stanici Óčko. Dále účinkuje v muzikálu Ať žijí duchové!, Iago a Krysař.

CHUHEI IWASAKI

Chuhei Iwasaki je český dirigent pocházející z Japonska. Narodil se roku 1987 u rybího trhu Tsukiji v Tokiu. Věnoval se hře na housle, v letech 2003–2006 studoval na konzervatoři Toho Gakuen v Tokiu, poté na Pražské konzervatoři (u prof. F. Pospíšila) spolu s obory skladba (u prof. J. Gemrota) a dirigování. Od roku 2012 se aktivně věnuje dirigování, které studoval v letech 2007–2013 na Pražské konzervatoři (u prof. M. Němcové, prof. H. Farkače a prof. M. Košlera), kde v roce 2012 založil svůj studentský orchestr „Filharmonický orchestr Iwasaki“, a nyní studuje na Akademii múzických umění v Praze (u prof. T.Koutníka, prof. N.Baxy a prof. L.Svárovského). Od roku 2014 je profesorem na Pražské konzervatoři (dirigent smyčcového orchestru) a šéfdirigentem Filmové filharmonie.

Chuhei Iwasaki je absolutním vítězem soutěže Concerto Bohemia v r. 2016 s orchestrem ‘Prague Conservatory Modern’. V roce 2017 byl vybrán do hlavního kola na mezinárodní soutěž G.Fitelberga v Katowicích. Spolupracuje také s předními orchestry v Čechách: Symfonický orchestr Českého rozhlasu, PKF-Prague Philharmonia, Janáčkova filharmonie Ostrava, Pražský komorní orchestr, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Bohuslava Martinů, Jihočeská filharmonie, Filharmonici města Prahy, Talichova komorní filharmonie atd. Následující sezónu debutuje se Zapadočeským symfonickým orchestrem a Plzeňskou filharmonií. Jako divadelní dirigent momentálně diriguje na DJKT v Plzni A.Dvořáka Rusalku a Ballet Manon od A.Glazunova, angažuje se i v Hudebním divadle Karlín v Praze.

Chuhei Iwasaki pravidelně hostuje na festivalu filmové hudby Film Music Prague, v letošním ročníku je pozván se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. V květnu 2018 debutuje na MHF Pražské jaro s Filharmonii Hradce Králové.

MORAVIA BRASS BAND

Jedinečný soubor Moravia Brass Band tvoří třicet hráčů na žesťové a bicí nástroje. Toto uskupení žesťových nástrojů s použitím kornetů, eufonií, lesních rohů, trombonů a tub je v České republice raritou. Členové souboru jsou hráči profesionálních symfonických, divadelních orchestrů nebo filharmonií (Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc, Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu, Janáčkova opera Národního divadla Brno, Národní divadlo moravskoslezské, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Moravské divadlo Olomouc, Český národní symfonický orchestr).

MBB přináší netradiční zvuk a nevšední zážitek, pro rok 2018 zvolil filmovou hudbu, kterou představí v rámci FILM MUSIC TOUR.

Celý text

Kalendář představení