Program divadla Hybernia

Ivar Bjørnson & Einar Selvik

Skoro na rok přesně…

Einar Selvik opět na stejném místě, tentokrát trochu jinak. Po naprosto fenomenálním vystoupení ve dvou beznadějně vyprodaných večerech, kdy letos v lednu se svým hudebním projektem Warduna uchvátil (nejen) pražské publikum, jsme se oboustranně shodli, že nezůstaneme pouze u hezkých vzpomínek, ale budeme pokračovat ve vzájemné spolupráci.
Ani si nedokážete představit, jakou jsme měli radost, když nám v e-mailu přistála zpráva s dotazem, jestli máme zájem realizovat pražský koncert super-projektu Ivar Bjørnson (Enslaved) & Einar Selvik (Wardruna).
Na základě předchozí úspěšné spolupráce na albu „Skuggsjá“ přicházejí Ivar Bjørnson a Einar Selvik s impozantním novým dílem, tentokrát s názvem „Hugsjá“. Splétajíce dohromady starobylé i současné myšlenky, zvuky i nástroje, vtáhnou vás do barvitého dobrodružství při objevování dávné historie a tradic.

Tentokrát Ivar Bjørnson a Einar Selvik společně zahrají skladby z obou alb a navíc i pár speciálních překvapení z jejich autorské dílny na několikadenním evropském turné, které bude zakončeno pražským koncertem. Kromě obou frontmanů se můžete potkat také s jejich brilantní doprovodnou skupinou, kterou tvoří zpěvák a hráč na perkuse Iver Sandøy, hráč na klávesy Håkon Vinje a hráč na tradiční norský nástroj Hardingfele Silje Solberg.

Sami Ivar Bjørnson a Einar Selvik vzkazují: „Tímto se posouváme do další fáze naší podivuhodné společné cesty – napsali jsme hudbu, zahráli ji na festivalech, vydali ji na dvou albech a nakonec to všechno bereme s sebou na turné a budeme hrát přímo pro naše posluchače. Opravdu moc se těšíme na tahle hudební setkání s vámi všemi a děkujeme vám za obrovskou podporu, která umožnila, aby tohle všechno vůbec mohlo vzniknout!“

Můžete očekávat koncert s bohatou atmosférou tvořený nesmírně dynamickými a zvukomalebnými hudebními příběhy, od intimních veršů přednášených samotným trubadúrem a jeho strunami až po megalitický řev zvukové aparatury – a to všechno vás čeká v onen magický večer – v neděli 3. února 2019 v divadle Hybernia.

Vstupenky (opět pouze k sezení) vám nabídneme v cenové relaci od 890 do 1090 Kč a předprodej odstartujeme v pátek 2.11.2019 od 10 hodin už tradičně na portálu goout.cz.


Upozornění: po zkušenosti z koncertu Wardruny nabízíme několik sedadel za pultem zvukařů za sníženou cenu, abychom vám kompenzovali mírně zhoršený výhled na stage kvůli jejich hejblatům 

Celý text

Kalendář představení