Program divadla Hybernia

Sanremo Junior CZ 2017

Sanremo Junior CZ 2017

Celkem 13 finalistů postoupilo koncem roku do finále dětské pěvecké soutěže Sanremo Junior CZ. Výběr probíhal v několika kolech a jak říká sama Leona Machálková, která byla jednou z poroty “Nebylo to vůbec jednoduché". Sanremo Junior je prestižní pěvecká soutěž, která dětem nabízí mimořádné zážitkové zkušenosti a laskavý profesionální přístup. Je úžasné sledovat, kolik nadaných zpěváků u nás v současné době vyrůstá…”

Těchto 13 dětí během ledna a února čekají veké přípravy na finálový večer Sanremo Junior CZ. Během večera vystoupí nejen se svou soutěžní písní , ale čekají je i duety a společné písně. To vše za doprovodu Bon Art Pops Orchestra, který je složen výhradně z žen. Na finálovém večeru Sanremo Junior CZ se orchestr sejde v obsazení big bandu doplněný dřevěnými dechovými nástroji, kompletními smyčci, rozšířenou rytmickou sekcí a bude hrát pod taktovkou jediného muže a tím je velmi zkušený a sympatický dirigent Martin Hybler.

Celým večerem bude provázet Jan Čenský.

Během finálového večera, který se uskuteční 22.února od 18:00 v pražském divadle Hybernia vybere odborná porota jediného vítěze. V odborné porotě zasednou Libor Pešek, Leona Machálková, Jitka Zelenková, Jaroslav Svěcený, Janis Sidovský, Lukáš Sommer, Michaela A. Dobrovolná, Radim Schwab, Milan Wolf, Lenka Vinická, Michael Kocáb, Paolo Alberti, Hana Petřinová, Andrea Tögel Kalivodová. Vítěz pak pojede první květnový týdnen reprezentovat Českou republiku do italského lázeňského města Sanremo, v jedné z nejprestižnějších mezinárodních dětských soutěží pro zpěváky a zpěvačky ve věku 6–15 let, kteří vystoupí s vybranou písní za doprovodu živého 39 člennéhoor­chestru a utkají se se zpěváky z dalších zemí. Pořadatelem Sanremo Junior je společnost Kismet, která je již dobře známá po celém světě prostřednictvím GEF – the World Creativity Festival in Schools. Kismet v roce 2017 bude organizovat již osmý ročník této mezinárodní pěvecké soutěže pro sólisty, která dává důraz na šíření hudby a zpěvu mezi mladými jednotlivci a snaží se jim dát možnost okusit hudbu s odborníky v mezinárodním a multietnickém prostředí. Už to, že zpěváci vystoupí s živým orchestrem, je na světě téměř unikát.

Více na www.sanremojunior.cz

Celý text

Kalendář představení