Program divadla Hybernia

Sněhová královna

Nový původní český pohádkový muzikál pro všechny generace, volně zpracovaný na motivy známé pohádky H.CH. Andersena.

Známý pohádkový příběh autoři přizpůsobili velkému jevišti a výpravné muzikálové podívané pro všechny generace. Hlavním dějovým motivem zůstává velká láska Gerdy a její statečná cesta za vysvobozením milovaného Kaye. Na rozdíl od původní pohádky Gerda a Kay nejsou děti, ale mladí lidé, kteří mají před svatbou. Sněhová královna je složitá rozporuplná osobnost, zápasí v ní dobro se zlem, a ty jsou v muzikálu ztělesněny dvěma postavami – ONA je zlo a ON dobro. Autoři do příběhu přidali další nové postavy a naopak jiné z původního příběhu vynechali. Přes všechny starosti Gerdy a její napínavou cestu, příběh není ponurý a smutný, naopak – situace a postavy se vyznačují milým humorem, který pobaví nejen malé, ale i velké diváky.

Silnou složkou muzikálu, jak jinak, je hudba Zdeňka Bartáka přesně vystihující nálady, povahy, dramatičnost příběhu i humorné situace, to všechno v dokonalém aranžmá Daniela Bartáka. Stejně tak i scéna Martina Černého, kostýmy Kateřiny Bláhové, choreografie Heleny Peerové, písňové texty Kristýny Pixové a v první řadě režie Lumíra Olšovského. Text ústřední písně Sněhová královna napsal Ondřej Suchý.

Scénář napsali Alena a Jan Pixovi , kteří jsou i autory scénáře, jiného, v divadle Hybernia již třetím rokem úspěšně uváděného pohádkového muzikálu, Kapka medu pro Verunku. 

Po úspěšné premiéře v září 2014 a po mnoha vyprodaných reprízach ,bude tento muzikál uváděn i v sezóně 2017/2018.

Vstupenky v síti Ticketportal, Ticket-art a na stránkách www.muzikalyprodeti.cz

Hromadné objednávky a objednávky na školní představení za snížené vstupné na e-mailu: objednavky@pixa-pro.cz, tel.: 777 551 830, 

Michaela Chvátalová

Délka představení 2hod. 30min, vč. 20ti minutové přestávky. K dispozici jsou podsedáky pro děti.


Producent: Pixa-pro s.r.o.

Koproducenti: MusicModelTrust spol. s.r.o., BARTÁK MUSIC spol.s r.o.

Celý text

Tvůrci

Režie

Lumír Olšovský

Hudba

Zdeněk Barták

Texty písní

Kristýna Pixová

Kalendář představení

26. prosince. 2018

1430

28. prosince. 2018

1430

20. ledna. 2019

1430

27. ledna. 2019

1430

10. února. 2019

1430

24. února. 2019

1030