Program divadla Hybernia

Vánoční koncert INFLAGRANTI host Josef Vojtek

Elektrické smyčcové trio INFLAGRANTI zavítá v prosinci s vánočním koncertem do Prahy do divadla Hybernia. Trio tvoří tří krásné a křehké muzikantky. Spolu s jejich doprovodnou chlapeckou kapelou si na speciálně připravený koncert laděný ve vánočním duchu, přizvaly skutečného rockera.

S hudebnicemi vystoupí jako host zpěvák kapely Kabát Josef Vojtek.

Dámy, které úspěšně působí na české popové scéně již 14 let, interpretují slavné melodie z klasiky, rocku i popu v úpravách pro dvoje housle a violoncello. Ruší tak hranice mezi žánry a vytvořily „nový kabát“ už nejednomu hitu a již několik let si zvou frontmana Kabátu jako stálého hosta na svá turné.

Smyčcové trio INFLAGRANTI vzniklo v roce 2004. V úpravě pro dvoje housle a violoncello interpretuje ve vlastních instrumentálních úpravách nejen klasické skladby od Bacha nebo Vivaldiho, ale i hity kapel jako jsou Metallica, Europe nebo Queen. Za svou kariéru prodalo tisíce hudebních nosičů a za živé DVD Brioso obdrželo dokonce Zlatou desku. INFLAGRANTI vystupuje nejen v České republice, ale uspěla i v Japonsku, Mexiku, Německu, Norsku, Nizozemsku, Polsku, Řecku nebo Itálii. V roce 2011 vydalo třetí album Christmas Symphony, natočené s velkým symfonickým orchestrem. Členky tria jsou Markéta Muzikářová (housle), Hana Kašpárek Vyšínská (housle) a Iris Morisáková (violoncello).

V roce 2015, po čtyřech letech úspěšné spolupráce, kdy Josef Vojtek stále účinkuje jako host na koncertech tria INFLAGRANTI, se rozhodli zvěčnit jeden z koncertů na společném nosiči. Ten je logickým vyústěním jejich koncertního působení. Trio INFLAGRANTI a Pepa společně odehráli více než devět desítek koncertů. Jejich fanoušci se stále silněji žádali nějakého společného počinu, který by si mohli odnést z koncertu na památku a tak vzniklo společné CD LIVE at BROADWAY. Je to live záznam koncertu, který se konal na jaře 2016 v pražském Divadle Broadway. Z koncertu, který je dlouhý téměř dvě hodiny, se dostal na CD jen výběr nejlepších skladeb. V podání tria nechybí úpravy melodií klasických velikánů (Vivaldi, Beethoven, Smetana, Dvořák aj), ale i moderní písně (od kapel The Queens, Europe aj.) nebo písně lidové (Ej Gorale, Acustic aj).

Josef jako zpěvák zde představuje svoji méně známou muzikálovou tvář. Představuje se v rolích, ve kterých standardně účinkuje na pražských muzikálových prknech, v Divadle Broadway nebo Hybernie. Najdete zde písně z muzikálů Tři mušketýři Michala Davida, Golem Karla Svobody, Hamlet Janka Ledeckého a další. Josef se ale bravurně zhostí i zahraničních písní, které nemá ve svém běžném repertoáru, např. Fantom opery nebo Hallelujah od Leonarda Cohena.

Více informaci na webu www.inflagrantimusic.cz

Video pozvánka: https://www.youtube.com/watch?…

Celý text

Kalendář představení