O inscenaci

Kdo je Mefisto? Vyslanec Pekla, ďábel, který je schopen vrátit člověku mládí. Za jistých podmínek. Na výhody mládí láká i stařičkého profesora Fausta, který hlavně lituje, že během svého života nestihl dokončit své rozsáhlé dílo. „Budete-li znovu mladý, získáte i čas, jak své dílo dokončit!“ vábí Mefisto. „Ale hlavně prožijete znovu to, čemu jste se kvůli své posedlosti prací neměl čas věnovat!“ Slibuje lásku, zdravé tělo, sílu i moc. Mládí a čas výměnou za duši, která ovšem s posledním dnem života člověka propadne Peklu. Jak se rozhodnout? Ze starého profesora se na zkoušku stane mladík, který prožívá, na co už dávno zapomněl. Popíjí se studenty, které kdysi učil, užívá radostí života, ale hlavně znovu prožívá lásku. A to nejednu. A když kromě lásky, získává i moc a na světě se mu v mladém těle líbí víc a víc, začíná přemýšlet, jakou lstí se ze svého úpisu Peklu vymanit…

DIVADELNÍ CENA THÁLIE PRO JOSEFA VOJTKA ZA HLAVNÍ ROLI.

 

Součástí VIP vstupenek (10. a 11. řada) je prohlídka zákulisí včetně návštěvy terasy s krásným výhledem na Prahu. Prohlídka se koná po skončení představení.

Upozorňujeme diváky, že místa v 1. řadě mají stísněný prostor pro nohy. Pokud potřebujete z jakéhokoliv důvodu více místa, prosíme, abyste si vybrali k sezení jinou řadu. Děkujeme za pochopení.

Upozorňujeme diváky, že se v průběhu představení používají pyrotechnické a stroboskopické efekty.

Délka představení
2 hodiny 50 minut
včetně přestávky

Termíny představení

Pátek 2. 2. 2024 19:00
Pro rodiny
Pro školy
Sobota 3. 2. 2024 14:00
Pro rodiny
Pro školy
Sobota 3. 2. 2024 18:00
DERNIÉRA
Pro rodiny
Pro školy

Tvůrci a obsazení

Obsazení

Mefisto
Josef Vojtek
Mefisto / Alberto di Carlo
Jiří Zonyga
Zobrazit více
Mladý Faust
Mladý Faust
Petr Ryšavý
Markéta
Ivana Korolová
Markéta
Karolina Gudasová
Markéta
Tereza Bílková
Laurécie Bosetti
Dita Hořínková
Mario Bosetti
Jaromír Dulava
Mario Bosetti
Michal Novotný
Dragonetti
Tomáš Trapl
Dragonetti /Zeppa
Rudolf Kubík
Giulieta
Hana Křížková
Giulieta
Renata Podlipská
Alberto di Carlo
Martin Pošta
Zeppa
Miroslav Babuský
Hlas Lucifera
Daniel Barták
Hlas Hospodina
Viktor Preiss
Sofronie
Andrea Holá
Sofronie
Jitka Jirsová
Spinelocio
Ladislav Korbel
Spinelocio
Lukáš Randák
Fabio
Marco Salvadori
Fabio
Štěpán Klouček
Hospodin, taneční sólo
Jiří Minařík
Lucifer, taneční sólo
Michal Máša
Lucifer, taneční sólo
Alexej Kolva
Mefistův stín, taneční sólo
Jiří Minařík

Pěvecká company

Nicole Löbl, Aneta Dobešová, Eva Miškovic, Markéta Šandová, Adriana Bajtková, Klára Jelínková, Tereza Bílková, Dorota Paulik, Jan Olexa, Vít Bečvář, Jaroslav Parči, Jaromír Holub, Martin Dinuš, David Bouša a Petr Špinar.

Taneční company

Johana Hájková, Pavla Skalová, Adéla Hájková, Denisa Sýkorová, Pavlína Vejnarová, Górnioková Kateřina, Kristýna Stránská, Adéla Abdul Khaleg, Matěj Kupčík, Lukáš Prokop, Petr Faltus, David Sklenička, Václav Procházka, Michal Halačka, Radek Fišer a Marek Lhotský.

Tvůrci

Autor předlohy
Johann Wolfgang von Goethe
Libreto a režie
Zdeněk Zelenka
Zobrazit více
Režie
Filip Renč
Hudba
Daniel Barták ml.
Texty písní
Boris Pralovszký
Choreografie
Leona Qaša Kvasnicová
Scéna
Daniel Dvořák
Kostýmy
Jan Růžička
Korepetice
Martin Peschík
Asistent režie
David Voráček
Asistentka choreografie
Johana Hájková
Světelný design
David Bohuňovský
Světelný design
Jiří Bráník
Zvukový design
Petr Ackermann
Dirigent a rozpis not
Ivan Zelenka
Scénické projekce
Petr Hloušek
Scénické projekce
Martin Bláha
Mix nahrávky
Daniel Barták
Tvorba nahrávky
SOČR | Symfonický orchestr Českého rozhlasu
Tvorba nahrávky
Orchestr Gustava Broma
Tvorba nahrávky
Daniel Barták
Tvorba nahrávky
Ján Tulenko

Fotogalerie

Video

Recenze

Autorem předlohy a režisérem kusu připraveného k deseti letům zdejší scény je Zdeněk Zelenka. Celkem logicky si ke zpracování vybral známější a přístupnější první část Goethova Fausta, kterou zasadil do renesanční Itálie. Na první předpremiéře se ve druhé roli mladého Fausta/Mefista představil Petr Ryšavý, mladá muzikálová tvář se s velkou rolí poprala, silnější je však v negativní úloze Mefista, jako mladému Faustovi mu chybí potřebné charizma. Které tak lze spíše čekat od přece jen protřelejšího Jana Kříže v alternaci. Ač v Hybernii nemají živý orchestr, hudba z pera Daniela Bartáka drží spolu se Zelenkovou svižnou režií muzikál v dobrém rytmu. Neurazí ani texty Borise Pralovszkého, i když jim občas zřejmě vinou ozvučení není zcela rozumět. Režisér se kromě zmíněných tanců Boha s Ďáblem nebojí místy rozehrát více dějů zároveň či vtipně zhmotnit některé Faustovy představy. Muzikálu pro pobavení odpovídají i standardní scéna či kostýmy. Mefisto se tak řadí k tomu lepšímu, co u nás žánr nabízí, tedy po bok Evity, Addams Family či novinky Bonnie & Clyde.

Na první předpremiéře se ve druhé roli mladého Fausta/Mefista představil Petr Ryšavý, mladá muzikálová tvář se s velkou rolí poprala, silnější je však v negativní úloze Mefista, jako mladému Faustovi mu chybí potřebné charizma. Které tak lze spíše čekat od přece jen protřelejšího Jana Kříže v alternaci. Ač v Hybernii nemají živý orchestr, hudba z pera Daniela Bartáka drží spolu se Zelenkovou svižnou režií muzikál v dobrém rytmu. Neurazí ani texty Borise Pralovszkého, i když jim občas zřejmě vinou ozvučení není zcela rozumět. Režisér se kromě zmíněných tanců Boha s Ďáblem nebojí místy rozehrát více dějů zároveň či vtipně zhmotnit některé Faustovy představy. Muzikálu pro pobavení odpovídají i standardní scéna či kostýmy. Mefisto se tak řadí k tomu lepšímu, co u nás žánr nabízí, tedy po bok Evity, Addams Family či novinky Bonnie & Clyde.

Skrýt
Tomáš Šťástka
iDNES

Nejlepší muzikál, co jsem v Praze viděla! Viděno 4x s různým obsazením a půjdu ještě. Některé alternace jsou slabší… Dvojice Vojtek (zasloužená Thálie) & Ryšavý je ovšem TOP! Úžasná hudba (i textově) a krásné efekty scény i světel, pěkné kostýmy, zajímavý děj.

Kateřina Vodáková
i-divadlo

Konečně jsem v Hybernii viděl skvělý muzikál. Krásné texty, hudba, scéna. Petr Ryšavý s Karolínou Gudasovou jsou výborní a do rolí se naprosto hodí. Jiří Zonyga podal také dobrý výkon. Velice pobaví scény se studentskou trojkou – L. Randák, A. Holá a L. Korbel – je hezké vidět, jak někoho hraní baví a užívá si to!

RaB
i-divadlo