Program divadla Hybernia

Damien Rice

Mistr křehkých balad Damien Rice vystoupí „na dosah ruky“ v březnu v Divadle Hybernia!


Upozornění: Koncert je již vyprodán. Nekupujte vstupenky z druhé ruky a u překupníků!

Damien Rice, charismatický irský písničkář, velký hudební vypravěč a mistr křehkých milostných písní, přijede po sedmi letech do Prahy. Čeká vás silný a výjimečný zážitek. Damien Rice na turné vyráží vzácně a koncerty šetří – v České republice okouzlil naposledy diváky v roce 2016 v pražském Divadle Archa a tři roky před tím na hlavní scéně Colours of Ostrava. K vrcholům festivalu tehdy patřilo vzájemné hostování na koncertech s Markétou Irglovou. Jako speciální hosté vystoupí španělská zpěvačka Silvia Perez Cruz a tanečnice Jana Jacuka. Koncert pořádá festival Colours of Ostrava. Více informací na www.colours.cz.

Dublinský rodák si na kompromisy nepotrpí: když v roce 1997 odešel od úspěšné irské kapely Juniper (později Bell X1), bylo to kvůli diktátu velkého vydavatelství, co by měli hrát, a na několik měsíců utekl farmařit do Toskánska. Nakonec se vrátil k hudbě a pouhá tři jeho vydaná alba O (2002), 9 (2006) a My Favourite Faded Fantasy (2014), která získala nejen platinová a zlatá ocenění, patří k vrcholům současného písničkářství.

Letos devětačtyřicetiletý Damien Rice nikdy nezískal žádnou Grammy ani Mercury Prize, za to se jeho hořkosladké balady objevily v mnoha filmech i na televizní obrazovce. The Blower's Daughter například určovala náladu slavného amerického filmu Closer (Na dotek), ale Rice zabodoval i v dalších: Vysvobození, Shrek, Reservation Road nebo V dobré společnosti. O televizních seriálech nemluvě: Dr. House, Lost, Chirurgové aj. V posledních letech se také věnuje projektům na podporu ekologie a lidských práv: s Bonem, Bobem Geldofem, Angelique Kidjo a Vanessou Redgrave podpořil v květnu 2012 na dublinském koncertě Electric Burma celoživotní úsilí nositelky Nobelovy ceny míru Aung San Suu Kyi z Barmy. Ještě předtím během aukce na podporu zemětřesením zničeného Haiti zakoupil za půl milionu dolarů utržených v soutěži Factor X od Bona kytaru. Skladbami přispěl také na mnoho alb, jejichž zisky šly na podporu dobrých věcí: Songs For Tibet, Canciones de Cuna (Lullabies) nebo Raise Hope For Noc. V roce 2020 nazpíval coververzi písně Chandelier zpěvačky Sia pro benefiční album Songs of Australia.

Damien Rice – 9 Crimes: https://www.youtube.com/watch?…
Damien Rice – Volcano: https://www.youtube.com/watch?…
Damien Rice – My Favourite Faded Fantasy: https://www.youtube.com/watch?…

Celý text

Kalendář představení