Program divadla Hybernia

Jan Smigmator & Scott Hamilton - Z Carnegie Hall do Divadla Hybernia

29.4.2023 vystoupil zpěvák Jan Smigmator, jako vůbec první český jazzový vokalista v legendární newyorské Carnegie Hall. V doprovodu americké jazzové extraligy zde zazpíval nejslavnější písně Velkého amerického zpěvníku, které jsou odjakživa hlavním pilířem jeho repertoáru. Pro svůj sólový debut v nejprestižnější koncertní síni světa si ke spolupráci přizval klavíristu Jana Steinsdörfera, hráče na Hammondovy varhany Jana Andra a členy doprovodného quartetu Tonyho Bennetta. (Gray Sargent – kytara, Marshall Wood – kontrabas, Harold Jones – bicí). Tuto exkluzivní jazzovou formaci doplnil jeden z největších tenor saxofonistů všech dob, americký swingový matador Scott Hamilton,s nímž Jan Smigmator v roce 2018 nahrál album zasvěcené tvorbě bratrů Gershwinových.

Na svůj debut v Carnegie Hall pak Smigmator ve společnosti Scotta Hamiltona navazuje koncertní sérií v České republice, během které zavítá i do Prahy. Do Divadla Hybernia se tak se svým sólovým koncertem vrátí přesně po devíti letech. V prosinci roku 2014 zde totiž s velkým úspěchem vystoupil a divadlo do posledního místa vyprodal v rámci projektu „SWING Gala“ v doprovodu Big Bandu Felixe Slováčka a amerického trumpetisty Jumaaneho Smitha.

18. května se tak můžeme těšit na skutečně vzácné spojení dvou výjimečných hudebních osobností, které už nyní slibuje mimořádný kulturní zážitek.

Jan Smigmator- zpěv, průvodní slovo

Scott Hamilton (USA) – tenor saxofon

Jan Steinsdörfer – klavír

Tomáš Baroš – kontrabas

Marek Urbánek – bicí nástroje

Jan Andr – Hammondovy varhany

Celý text

Kalendář představení