Program divadla Hybernia

Sněhová královna

Nový původní český pohádkový muzikál pro všechny generace, volně zpracovaný na motivy známé pohádky H.CH. Andersena.

Známý pohádkový příběh autoři přizpůsobili velkému jevišti a výpravné muzikálové podívané pro všechny generace. Hlavním dějovým motivem zůstává velká láska Gerdy a její statečná cesta za vysvobozením milovaného Kaye. Na rozdíl od původní pohádky Gerda a Kay nejsou děti, ale mladí lidé, kteří mají před svatbou. Sněhová královna je složitá rozporuplná osobnost, zápasí v ní dobro se zlem, a ty jsou v muzikálu ztělesněny dvěma postavami – ONA je zlo a ON dobro. Autoři do příběhu přidali další nové postavy a naopak jiné z původního příběhu vynechali. Přes všechny starosti Gerdy a její napínavou cestu, příběh není ponurý a smutný, naopak – situace a postavy se vyznačují milým humorem, který pobaví nejen malé, ale i velké diváky.

Silnou složkou muzikálu, jak jinak, je hudba Zdeňka Bartáka přesně vystihující nálady, povahy, dramatičnost příběhu i humorné situace, to všechno v dokonalém aranžmá Daniela Bartáka. Stejně tak i scéna Martina Černého, kostýmy Kateřiny Bláhové, choreografie Heleny Peerové, písňové texty Kristýny Pixové a v první řadě režie Lumíra Olšovského. Text ústřední písně Sněhová královna napsal Ondřej Suchý.

Scénář napsali Alena a Jan Pixovi , kteří jsou i autory scénáře, jiného, v divadle Hybernia již třetím rokem úspěšně uváděného pohádkového muzikálu, Kapka medu pro Verunku. 

Po úspěšné premiéře v září 2014 a po mnoha vyprodaných reprízach ,bude tento muzikál uváděn i v sezóně 2017/2018.

Vstupenky v síti Ticketportal, Ticket-art a na stránkách www.muzikalyprodeti.cz

Hromadné objednávky a objednávky na školní představení za snížené vstupné na e-mailu: objednavky@pixa-pro.cz, tel.: 777 551 830, 

Michaela Chvátalová

Délka představení 2hod. 30min, vč. 20ti minutové přestávky. K dispozici jsou podsedáky pro děti.


Producent: Pixa-pro s.r.o.

Koproducenti: MusicModelTrust spol. s.r.o., BARTÁK MUSIC spol.s r.o.

Celý text