O inscenaci

Legendární britská kapela Tindersticks loni oslavila 30. výročí od vydání prvního alba, ve svých aktivitách ale určitě neplánuje polevovat. Na podzim letošního roku se vrací s novou deskou, kterou doplní rozsáhlé evropské turné. V jeho rámci dorazí i do Prahy, konkrétně 30. 9. 2024 do Divadla Hybernia.

Tindersticks není třeba dlouze představovat, v ČR zahráli již mnohokrát. Projekt se dal dohromady v Nottinghamu v roce 1991 a úspěšní byli již se svojí první stejnojmennou nahrávkou. S vydáním druhého alba upevnili svůj typický zvuk, který byl při koncertech podpořen silnou sekcí smyčců či přímo orchestrem. Po krátké pauze, kdy se členové věnovali svým sólovým projektům, se kapela vrátila na scénu v roce 2007 a v následujících letech vydala sedm řadových nahrávek.

Novou desku ohlásil projekt před pár dny a rovnou vyšel i první singl Falling, the light. Album tentokrát vznikalo ve španělské Gironě. Podle prohlášení členů se jedná o nejsilnější nahrávku od alba No treasure but hope, jehož vydání a následné turné poznamenala pandemie.

Vstupenky na pražský koncert budou v prodeji v síti GoOut od 21. února od 11:00.

Koncert organizuje Charmenko Czechia.

Fotogalerie