O inscenaci

Jeden muž, jedna pravda, jedno slunce, jedno náboženství, jedna láska, jedna země, jedna otázka, jedna odpověď, a přece se točí – a co jsi schopen obětovat ty?

Tři tisíce let trvalo, než se našel člověk, který dokázal, že pohyb Slunce po obloze je pouze zdánlivý, že ve skutečnosti Slunce stojí a je to Země, jež se otáčí. Roku 1564 se ve Florencii narodil muž, který Slunce zastavil už navždy. Ten muž se jmenoval Galileo Galilei.

Velká láska, velká pravda, napínavý příběh plný zvratů a romantický boj jedince proti společnosti. Muzikál Janka Ledeckého v režii Šimona Cabana patří k nejlepším původním českým muzikálům. Divákům nabízí silný dramatický příběh a výjimečné pěvecké výkony a písně, které se od prvního uvedení už staly hity. Galileo je opřený o silný příběh, ve kterém diváci najdou vše, za čím na muzikály tak rádi chodí.

Součástí VIP vstupenek (10. a 11. řada) je prohlídka zákulisí včetně návštěvy terasy s krásným výhledem na Prahu. Prohlídka se koná po skončení představení.

Upozorňujeme diváky, že místa v 1. řadě mají stísněný prostor pro nohy. Pokud potřebujete z jakéhokoliv důvodu více místa, prosíme, abyste si vybrali k sezení jinou řadu. Děkujeme za pochopení.

Délka představení
2 hodiny 10 minut
včetně přestávky

Termíny představení

Sobota 2. 3. 2024 14:00
Pro rodiny
Pro školy
Sobota 2. 3. 2024 18:00
Pro rodiny
Pro školy
Sobota 4. 5. 2024 14:00
Pro rodiny
Pro školy
Sobota 4. 5. 2024 18:00
Pro rodiny
Pro školy
Neděle 5. 5. 2024 14:00
DERNIÉRA
Pro rodiny
Pro školy

Tvůrci a obsazení

Obsazení

Mia
Dasha
Galileo Galilei
Tomáš Novotný
Zobrazit více
Giordano Bruno
Bohouš Josef
Giordano Bruno
Petr Kolář
Giana di Medici
Ivana Chýlková
Giana di Medici
Elin Špindlová
Otec Inchofer
Josef Vojtek
Otec Inchofer
Tomáš Trapl
Kardinál Maffero Barberini (Papež Urban VIII.)
Dušan Kollár
Kardinál Maffero Barberini (Papež Urban VIII.)
L. W. Frenk
Kardinál Angeloni / Kardinál Badaloni
Mojmír Maděrič
Kardinál Angeloni / Kardinál Badaloni
Ivan Vodochodský
Kardinál Angeloni / Kardinál Badaloni
Richard Tesařík
Kardinál Angeloni / Kardinál Badaloni
Pavel Zedníček
Marie
Athina Langoska
Marie
Jana Feriová
Cosimo II. Medicejský
David Uličník
Cosimo II. Medicejský
Michal Kavalčík

Sólisté

Mia
Sabina Laurinová
Galileo Galilei
Janek Ledecký

Pěvecká company

Dorota Paulik, Eva Miškovič, Františka Stropnická, Adriana Bajtková, Petr Kutheil, Štěpán Piller, Jaroslav Parči a Jaromír Holub.

Taneční company

Johana Hájková, Pavla Skalová, Kristýna Stránská, Denisa Sýkorová, Michaela Novotná, Pavlína Vejnarová, Martina Fantová, Ivona Szantová, Jaromír Holub, Jakub Šimůnek, Jiří Minařík, Václav Procházka, Radek Fišer, Ondřej Bohata, Lukáš Prokop, Filip Jankovič, Jan Olexa, Lukáš Randák, Tomáš Drobil, David Sklenička.

Sochy

Eva Pechová, Markéta Šandová, Anna Vdovychenko, Zuzana Vítečková

Tvůrci

Režie a scéna
Šimon Caban
Hudba, libreto, texty písní a pěvecké nastudování
Janek Ledecký
Zobrazit více
Kostýmy
Simona Rybáková
Choreografie
Leona Qaša Kvasnicová
Scénické projekce
Petr Hloušek
Světelný design
Pavel Dautovský
Zvukový design
Petr Ackermann
Zvukový design
Martin Kučera
Asistentka režie a choreografie
Petra Parvoničová
Asistentka kostýmního výtvarníka
Klára Čoupková

Fotogalerie

Recenze

Osudy jednoho z nejvýznamnějších a nejznámějších astronomů, filosofů a fyziků, těsně spjatých s vědeckou revolucí, Galilea Galilei, jsou rozhodně zajímavým tématem, zvlášť když se zaměří na jeho (mimochodem ve skutečnosti několikrát opakovaný) boj s inkvizicí a inkvizičními soudy pro nedovolené publikování vědeckých názorů. Tím nejlepším, od čeho se tak muzikál Galileo může odrazit, a to i dnes, je hudba Janka Ledeckého (s velmi povedenými texty písní). Pyšní se hned několika hity, které se v době největší slávy tohoto muzikálu stihly proslavit, jako sólové písně Nikdy to nevzdám a Stopy, či duet Hvězdy v očích tvých, i dalšími povedenými skladbami, z nichž např. Loď pluje dál či Odvolej, Giordano zůstanou snadno divákům v hlavě i po odchodu z divadla. Všechny spojuje typický hudební rukopis Janka Ledeckého, navíc díky oněm šestnácti letům a tomu, že je mnozí diváci již důvěrně znají z předchozích uvedení, tak poskytuje hudba tomuto muzikálu stabilní základ.

Iva Bryndová
musical.cz

Zvolit pro titulní postavu zrovna Novotného, byl skutečně skvělý tah. Galileovi dal šťávu a jeho zpěv je jako balzám na duši, především jeho verzi písně Stopy si užijete.

Michaela Rochovanská
prakultura.cz