O inscenaci

Jistě máte v paměti úžasné představení HAMLETnašich slovenských kolegů v režii Pavla Kheka.

Teď máte výjimečnou možnost opět vidět skvělé slovenské herce v inscenaci @skd_martin SLOVENSKÉHO KOMORNÉHO DIVADLA MARTIN v Prahe v divadle Hybernia @divadlo_hybernia v režii Jiřího Havelky!

Karol Duchoň byl slavný slovenský zpěvák s rychlým, ale symptomatickým životním osudem, jejž můžeme do značné míry vnímat jako trefnou metaforu našeho života za normalizace. „Obyčejný“ chlapec s geniálním hlasem a jedinou touhou – zpívat – se dostává mezi dvě soukolí. Jedním z nich je sláva, po níž touží a která přichází rychle a je takřka nezvladatelná, a druhým socialistická moc, která si člověka podmaňuje, až ho nakonec beze zbytku stráví. Hlavní hrdina je svým osudem spíš nesen, než že by jej měl pevně v rukách. Soubor ochotně přijal poetiku režiséra Havelky a dobře si rozumí s jeho hravým stylem, který balancuje na hranici ironie a soustavné hry

V dnešní záplavě „duchoniády“, která bez akéhokoliv přehodnocení a zasazení do dobového kontextu oživuje tvorbu exponovaného speváka socialistické pop-music,  existuje jediná inscenace, která dělá pravý opak a a užívá  objektivní pohľed. O jeho hity však v inscenaci nepříjdete!

Délka představení
2 hodiny 0 minut
bez přestávky

Termíny představení

Tvůrci a obsazení

Obsazení

Karol
Tomáš Grega
Otec
František Výrostko
Zobrazit více
Matka
Eva Gašparová
Elena, Zdena
Barbora Palčíková
Eva, Eva, Alena
Alena Pajtinková
Učiteľ, Novinár
Tomáš Mischura
Milan, Laco, Jaro
Marek Geišberg
Paľo, Vlado, Emil
Daniel Žulčák
Dušan, Režisér, Juraj
Róbert Mankovecký
Ivo, Súdruh
Marián Frkáň

Tvůrci

Autor
Róbert Mankovecký, Jiří Havelka
Pohybová spolupráce
Ján Ševčík
Zobrazit více
Dramaturg
Róbert Mankovecký
Scéna
Lucia Škandíková
Kostýmy
Tereza Kopecká
Hudba
Róbert Mankovecký
Režie
Jiří Havelka

Fotogalerie